Rám NICOLAI Saturn 16

68 000 Kč
Na objednání (do 13 týdnů)
ks
(0 ks na skladě)
Nicolai bicycles

Kód produktu: N00301 Doprava a platba

UNIVERZÁLNÍ "ZBRAŇ"

SATURN 16 je nejnovější univerzální zbraň německého výrobce NICOLAI. Lehké enduro kolo s vynikajícími všestrannými vlastnostmi, maximálním rozsahem použití, možností ladění a nastavení. SATURN 16 završuje tradiční řadu NICOLAI Saturn, jejíž společné uspořádání tvoří klasický Horst-Link, čtyřčepový zadní trojúhelník s vertikálně uloženým tlumičem. Saturn 16 se odlišuje od dlouhé a volné řady G výrobce, protože není navržen jako čistě závodní enduro stroj, ale dokáže pokrýt mnohem širší škálu použití.

Nicolai SATURN 16 se řadí podobně jako řada G do třídy 160mm zdvihu odpružení na zadním kole, které je vhodné pro vidlice od 150 do 160 mm. Místo radikálně volnější geometrie Geolution řady G vychází Saturn 16 z umírněnější, univerzálněji použitelné koncepce Geolution Trail. S poměrně dlouhým rozvorem 519 mm a úhlem řízení 64,5° (velikost L 27,5") má kolo také soutěžní potenciál a vhodnou výbavu pro nejtěžší enduro tratě. Geometrie však poskytuje krotší úhel řízení pro agilnější ovládání a lepší ovladatelnost. Díky strmému úhlu sedla 78,5° jste umístěni ve středové poloze, která nabízí dobrou kontrolu a optimální rozložení zátěže mezi přední a zadní kolo ve všech jízdních situacích. Vzorec Geolution Trail lze nejlépe popsat při jeho použití takto: ostré stoupání, vysokorychlostní traily, technické výzvy a ostré sjezdy. SATURN 16 splňuje všechny požadavky pro široké spektrum enduro. Stejně snadno jej však lze použít jako trailové kolo s dlouhým zdvihem a celodenním turistickým potenciálem.

SATURN 16 má tolik možností nastavení a přizpůsobení, možná více než kterýkoli jiný model NICOLAI. Lze na něm jezdit s 27,5" nebo 29" koly, případně jako hybrid těchto dvou variant ("Mullet", vpředu byznys a vzadu párty! … jak říká staré přísloví). NICOLAI pro tento účel vybavuje kolo vhodnou kompresní vzpěrou a zadními "Mutators": tyto tvarově přizpůsobené adaptéry různých délek umožňují nastavení geometrie zadního trojúhelníku. Mutátory však lze použít i ke změně geometrie nezávisle na velikosti rámu a kola, například k doladění výšky spodního držáku a úhlu řízení.

#GEOLUTION TRAIL

VÍCE RYCHLOSTI, VÍCE ZÁBAVY

Kořeny konceptu Geolution leží v závodním enduru, a i když se trendy v geometrii rámů pomalu blíží podobnému pojetí, Geolution lze stále považovat za radikální konstrukci, u níž je výkon nejvyšší prioritou. Geolution trail koncept byl vyvinut pro ty, které zajímá spíše dobře vybavené kolo, které umí dobře stoupat, zvládne jakýkoli trail a má silný sjezdový potenciál. Geometrie Geolution Trail oslovuje právě tuto klientelu tím, že přebírá základní vlastnosti konceptu Geolution, jako je volný hlavový úhel a dlouhý reach, a přenáší je do mírnější, méně závodní geometrie. Pozice sezení je vzpřímenější, kolo je agilnější a citlivější, ale DNA Geolution zůstává zachována.

CHARAKTERISTIKA ZDVIHU

14 MM NEBO 21 MM

SATURN 16 nabízí také velkou volnost při výběru tlumiče a charakteristiky odpružení. Pevně daná je pouze montážní délka tlumiče 230 mm. Lze použít vzduchové nebo ocelové pružinové tlumiče se zdvihem 60 nebo 65 mm, s výsledným zdvihem 150 nebo 160 mm. Aby bylo možné přizpůsobit rozdílné vlastnosti těchto dvou typů tlumičů z hlediska průběhu a charakteristické křivky, nabízí společnost NICOLAI pro model Saturn 16 dvě různá spodní uložení tlumičů. Jejich posun vůči hornímu uložení je buď 14 mm s mírně progresivním průběhem pro vzduchové tlumiče - nebo 21 mm s progresivnějším průběhem pro tlumiče s pružinové. Jedná se však pouze o doporučení. Konečné slovo při ladění má vždy zákazník.

6 VELIKOSTÍ

ADAPTIVNÍ GEOMETRIE A MODIFIKACE V ZÁVISLOSTI NA ZATÍŽENÍ

Většina modelů NICOLAI je nabízena v 5 nebo dokonce v 6 velikostech rámu, od XS do XXL. Zákazníci s výškou od 1,55 do 2,10 m tak mají k dispozici "perfect fit", což je rozsah, který poskytuje jen málo jiných značek. Tabulku velikostí těla a rámu naleznete v podrobných technických listech pro každý model. Sestavení dokonale padnoucího rámu znamená mnohem víc než jen jeho prodloužení pro každou velikost. Nicolai zde zohledňuje různé faktory s ohledem na tělesné proporce a hmotnost jezdce, například přizpůsobení průřezů a tloušťky trubek, upravenou geometrii a zejména nízkou výšku stojiny pro menší velikosti nebo zesílení rámu zohledňující vyšší hmotnost a větší pevnost jezdců s rámem XXL. Poloha sedla, výška a tvar představce, šířka a výška řídítek slouží k doladění geometrie - i když v poměrně omezeném rozsahu.

NICOLAI WELDING TECHNOLOGY

ŘEMESLNÁ A TECHNICKÁ DOKONALOST

Všechny rámy NICOLAI svařuje ručně metodou TIG (wolframový inertní plyn). Speciálně vyškolení svářeči mají dlouholeté zkušenosti, vedoucí svářeč pracuje ve firmě již více než 20 let. Pro každý model a velikost rámu sestavuje NICOLAI přesnou svařovací konstrukci zvanou rámový přípravek. V tomto přípravku jsou sady trubek vyřezaných na CNC přesně sestaveny a upevněny na místě se všemi soustruženými a frézovanými díly rámu, které mají být svařeny. Rámové díly se nejprve spojí jednotlivými bodovými svary v přesně určených bodech v definovaném pořadí a poté se kvůli minimalizaci deformací a napětí svaří v několika průchodech.

7020 ALUMINUM

UDRŽITELNÝ A TRVANLIVÝ, TVOŘÍME Z NĚJ SNY

Všechny rámy NICOLAI jsou vyráběny z leteckého hliníku 7020-T6 a NICOLAI je přesvědčen, že tato slitina je nejlepším materiálem pro konstrukci horských kol. Ve srovnání se slitinou 6061-T6 (AlMg1SiCu), která se běžně používá při konstrukci jízdních kol, má slitina 7020-T6 (AlZn4,5Mg1) přibližně o 30 % vyšší pevnost v tahu a přibližně o 20 % vyšší mez pružnosti. Tam, kde mohou karbonové rámy, v případě přetížení, samovolně selhat, jsou kola NICOLAI vypočtena a navržena tak, aby se v případě přetížení deformovala v bezpečně definované oblasti rámu, což výrazně snižuje riziko vážných nehod a zranění. Hliníkový rám NICOLAI je navržen tak, aby vydržel mnoho let i v náročných závodních podmínkách.

EXTRA LOVE

PRÁŠKOVÉ LAKOVÁNÍ A ELOXOVÁNÍ BAREV, OBTISKY, PŘIZPŮSOBENÍ, INDIVIDUALIZACE

Díky široké škále barev lze každý rám NICOLAI přizpůsobit podle přání. Ve vlastní továrně na práškové lakování zpracovává společnost NICOLAI více než 50 barev, z nichž každá může být použita ve vysoce lesklém nebo saténovém provedení. Pro každou svařovanou součást rámu je možné zvolit samostatnou barvu. Rámy a komponenty rámu mohou být volitelně eloxovány, a to v černé, bronzové nebo titanové barvě. Rozšířená škála eloxovaných barev je k dispozici pro soustružené nebo frézované díly, jako jsou kliky, krytky ložisek nebo kabelové spony, což umožňuje například barevné sladění s běžnými komponenty. Společnost NICOLAI nabízí také povrchovou úpravu hliníku bez povrchové úpravy jako "surový z výroby". Pokud pak přidáte škálu barev dekorů, počet možností designu je téměř neomezený a jedinečné, individuální kolo na míru je zaručeno.

HORST-LINK

ZADNÍ ČTYŘPRVKOVÉ ZAVĚŠENÍ S OPTIMALIZOVANÝM POHONEM A NEUTRÁLNÍM BRZDĚNÍM

Systém odpružení sledující cíl spojit konkurenceschopný výkon a maximální zábavu na trati, jakož i vysokou účinnost šlapání díky kinematickému oddělení pohybů jezdce od pohybu odpružení. Z tohoto důvodu navrhuje NICOLAI čtyřčepové zadní trojúhelníky podle osvědčeného a nadčasového principu "Horst-Link". Horstův článek popisuje otočný bod, který se nachází na konci řetězové vzpěry a těsně před zadní nápravou, který působí proti zkracování rozvoru při kompresi. Díky dlouholetým závodním zkušenostem a s pomocí simulačního softwaru se Nicolaii podařilo technologii Horst-Link na jejich kolech dále optimalizovat a zdokonalit. To Nicolaii umožnilo zejména výrazně zlepšit protismykové (šlapací) vlastnosti odpružení.

Rámy jsou vyráběné na základě osobních konfigurací zákazníka. Lze konfigurovat nejen barevné provedení jednotlivých částí rámu a jeho dílů, ale i konfigurace pro geometrii rámu samotného.

Dodací lhůta pro rámy na zakázku je cca 13 týdnů.

Vzhledem k variabilitě konfigurace rámů NICOLAI je nutné přesnou specifikaci odladit telefonicky a emailem!

SATURN 16

ZAMĚŘENÍ Enduro | Allmountain
VELIKOSTI S-XXL
ZDVIH TLUMIČE 150 nebo 160 mm
HMOTNOST 3.0 Kg
VELIKOST KOL 29" | 27.5" | Hybrid (29" + 27.5")
ZÁRUKA 5 let
Průměr kol 27.5", 29", mullet (29"/27.5")

Alternativní produkty1